23.12.12

bambaşka


yeni yıl yaklaşırken bu yılın genel bir değerlendirmesini yapmalı dedim. ilginçtir ki, hayli yoğun geçen senemde çok atraksiyona tanık olmadım ama yalnız kalıp kafamı dinlediğim sürede birçok şey benim için aydınlığa kavuştu diyebilirim. her yıl biterken 'bu sene çok fazla olay olmadı' deyip sonra ne kadar çok şey yaşadığımı anlıyorum sanırım. aynı, tam da sona yaklaşmışken hep 'bu sene de ne çabuk geçti ya' düşünüp sonrasında ne kadar yavaş geçtiğini fark etmem gibi.

geçen sene hayatıma dahil olmuş insanların yılın daha yarısına bile gelmemişken hayatımdan çıkmaları, ilginç bir şekilde yepyeni insanları hayatıma almayı başarabilmiş olmanın hüznünü ve mutluluğunu yaşıyorum bu sene en çok. yine de hala hayatımda olsa dediğim birkaç kişi için üzgünüm, onların hiç de farkında olmamasına rağmen.

ama bu sene hayatımdaki en olaylı zamanlarım iş yerimle alakalı. 4 ocak 2012 itibariyle başladığım nevşehir'deki hayatımda bir yılı deviriyorum. işte karşılaştığım değişik vakalar, çözüm yolları ararken içine düştüğüm sakat durumlar, ve tabi ki müfettiş, iş arkadaşlarımla olan sıkıntılı ilişkiler, her şey sanki yıllar önce olmuş gibi hissediyorum. anladım ki, düşündüğüm kadar kabullenici bir yapım yok. ama kabullenmiş olsaydım kaybedeceğim şey de çoktu. bu yüzden yaptığım hiçbir şeyden pişman değilim. sonuç olarak mutsuzluğunu da ben çektim. ve anladım ki nevşehir'deki ortam malesef bana göre değil.

sonuç olarak, eğer nevşehir'den kurtulabilirsem 2013 senesi için yine bambaşka bir şehirde, bambaşka işlerde bulacağım kendimi. hepimiz için musmutlu bir sene olsun !

"there's gotta be more to life.." >> Theres Gotta Be More To Life by Stacie Orrico on Grooveshark
nasıldı? 

0 yorum:

Yorum Gönder

 

J's Süpernova !