9.12.10

postcrossing

-diyorum işte hep, mutluyken ya da aklımı meşgul eden bişiler yokken bi türlü yazacak bişi bulamıyorum. yani aklımı meşgul eden derken, evet var elbet bişiler ama onlar da, 'yarın kartpostalları göndermeliyim', 'gazete almayı unutmayayım', 'fransızca çalışmaya devam etmeliyim', 'sabah erken uyanayım' gibi şeyler işte. son zamanlarda beni en çok meşgul eden şeyler bunlar. gerçi her şeyden öte, son dört yılımın tek eğlencesi de ortaya çıktı. söyleyemem ne olduğunu, eğlencesi bu :) ama ben yine de bişiler bulamıyorum hala yazacak. böyle saçma sapan belirsizliğimi karalayıp duruyorum. her zamanki halim sanırım :p

yine de aklıma gelmişken, şurda hemen bi reklam yapayım. 'postcrossing' denen bi site var ve sayesinde dünyayla kartpostal alışverişinde bulunabiliyorsunuz. gönderdiğiniz her kartpostalın karşılığını bi gün posta kutunuzda görünce sevinçten havalara zıplıyorsunuz :) zaten bu yüzden sürekli ptt yollarında sürükleniyorum. o derece ki bugün ptt'de bu kartpostal/mektup işlerine bakan amcayla kanka oldum. işin iyi yanı, hem onun sayesinde hem de 2010 türkiye'de japon yılı olduğundan (ne alaka bilmiyorum, amca öyle dedi) kartpostallarımı gayet ucuza gönderiyorum. amca: 'sen zaten sürekli kartpostal yolluyorsun, ne olacak' diyor. bi de ptt'nin şeker bayramıdır, sevgililer günüdür gibi özel günlerde ücretsiz dağıttığı kartpostallardan bisürü alabiliyorum.

bilirsiniz, kartpostal göndermek, artık türkiye'de çok modası geçmiş bi iş. postcrossing sayesinde belki yeniden moda olur ve biz de kartpostal kıtlığı çekmeyiz. hele mersin gibi bi yerde kartpostal bulmak çok zor. öyle ki el yapımı kartpostal isteyen postcrossing kullanıcıları için ben de kartpostallar yapmaya başladım. işte şu gördükleriniz de iki tanesi :)

neyse, bişi daha diyecektim ama unuttum şimdi. aklıma geldiğinde diğer yazımda bahsederim.

bıy.

edit büdüt: 2011 türkiye'de ne yılı?
nasıldı? 

3 yorum:

beisa~ on 10 Aralık 2010 20:01 dedi ki...

ama tavşanın görmeyeli pek şeker olmuş ! :)

beisa~ on 11 Aralık 2010 13:14 dedi ki...

edit büdüt: heyoo kıbrıs yılıymışşş.. :)

..jako-bi on 12 Aralık 2010 10:24 dedi ki...

aa kıbrıs yılı ;D hasraya söyleyelim bunu.. :D

Yorum Gönder

 

J's Süpernova !